Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Grimsby
2023 Buick Encore GX Essence All-Wheel Drive
HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL |
| Price: | $23,199 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:110,145 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4MMGSL8PB033696 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P233696 |
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, DETAILED, OIL CHANGE, 18''' Machined Aluminum Wheels, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, 8-Way Power Front Passenger Seat Adjuster, Air Conditioning, Alloy wheels, AM/FM radio: SiriusXM, Auto High-beam H.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Bolt EUV Premier Front-Wheel Drive
HEATED AND VENTILATED SEATS | POWER SUNROOF | NAVI
| Price: | $24,498 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:122,845 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | Electric |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1G1FZ6S07P4110720 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | P221617A |
| One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, 2-Way Power Driver Lumbar Seat Adjuster, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, Auto High-beam Headlights, Bose Premium 7-Speaker Audio System, Exterior Parking Camera Rear, Fully automatic head.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 LT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
TRUE NORTH EDITION | TRAILER BRAKE CONTROLLER | I
| Price: | $45,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:48,473 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3GCUDDED8PG204429 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T614A |
CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, DETAILED, OIL CHANGE, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12.3''' M.....Read MoreLire la suite
2023 Kia Sportage X-Line Limited w/Black Interior 4dr All-Wheel Drive
PANORAMIC SUNRROOF | HEATED SEATS | VENTILATED SEA
| Price: | $28,298 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:103,306 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KNDPXCAF6P7198728 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P244582A |
| One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, AWD, 19''' Alloy Wheels, 8 Speakers, ABS brakes, Alloy wheels, Auto High-beam Headlights, Compass, Electronic Stability Control, Emergen.....Read MoreLire la suite
2023 Audi A5 45 Technik 4dr All-Wheel Drive quattro Sportback
NAVIGATION SYSTEM | FRONT DUAL A/C | KEYLESS ENTRY
| Price: | $37,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:70,854 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | WAUEACF55PA007468 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 502593X |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Experience the perfect balance of power and sophistication with Audis legendary quattro all-wheel drive system, delivering confident handling in all road conditions. Inside, you're surrounded by premium black leather seating wit.....Read MoreLire la suite
2023 Cadillac XT6 Sport 4dr All-Wheel Drive
1SF|DRIVER ASSIST PK|TECH PK|20WHLS|NO ACCIDENTS
| Price: | $51,899 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:26,159 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| VIN: | 1GYKPGRS5PZ119714 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | D6A036A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
2023 Chevrolet Silverado 1500 RST 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
Black 20 Wheels / 5.3L V8 / One Owner, No Reported Accidents
| Price: | $49,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:83,002 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 2GCUDEED2P1142718 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26G58A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
- Major components (Engine/Trans) covered.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.
- SMART BUY: Under 100k thr.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 Custom
CONVENIENCE PACKAGE | CUSTOM VALUE PACKAGE | REMOT
| Price: | $38,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:62,473 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1GCPDBEK0PZ327545 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 502765 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
8-Speed Automatic, 4WD, Jet Black Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 120-Volt Instrument Panel Power Outlet, 40/20/40 Front Split-Bench Seat, 6-Speaker Audio System, .....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 LT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
12.3INCH DIGITAL DISPLAY | APPLE CARPLAY/ANDROID A
| Price: | $45,769 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:114,116 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCUDDE82PZ201741 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 106416A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Convenience Package | Trailering Package | Protection Package
| Remote Start, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12.3''' Multicolour Reconfigurable Dig.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...









