Used Buick Encore GX for Sale in Grimsby
2026 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
HEATED AND VENTILATED SEATS | PANORAMIC MOONROOF
| Suggested Price: | $46,554 |
| Grimsby Discount: | $1,385 |
| Suggested Price: | $45,169 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:3,140 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4AMGSL0TB014668 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T011 |
DEALER DEMO
Note: This is
.....Read MoreLire la suite2023 Buick Encore GX Essence All-Wheel Drive
HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL |
| Price: | $23,199 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:110,208 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4MMGSL8PB033696 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P233696 |
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, DETAILED, OIL CHANGE, 18''' Machined Aluminum Wheels, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, 8-Way Power Front Passenger Seat Adjuster, Air Conditioning, Alloy wheels, AM/FM radio: SiriusXM, Auto High-beam H.....Read MoreLire la suite
2022 Buick Encore GX Essence All-Wheel Drive
ADAPTIVE CRUISE CONTROL | NAVIGATION | HEATED SEAT
| Price: | $25,198 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:22,966 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4MMGSL0NB100790 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P079022A |
CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, | Non-Smoker, LOCAL TRADE, 2 USB Ports w/Auxiliary Input Jack, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, 8-Way Power Front Passenger Seat Ad.....Read MoreLire la suite
2021 Buick Encore GX Preferred All-Wheel Drive
SPORT TOURING PKG | 18 INCH WHEELS |BLIND ZONE ALE
| Price: | $18,198 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $127*(Bi-weekly)$18,198 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $8,263).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KL4MMCSL5MB182295 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T292A |
CARFAX Canada No Reported Accidents
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, | Non-Smoker, LOCAL TRADE, 2 USB Ports w/Auxiliary Input Jack, 2-Way Power Driver Lumbar Control, 3.17 Final Drive Axle Ratio, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, Air Co.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Encore GX Sport Touring 4dr All-Wheel Drive
Power Moonroof / Adaptive Cruise / HD Surround Vision
| Price: | $31,859 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,571 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | KL4AMESL0RB049014 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3039 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Take a look at this 2024 Buick Encore GX Sport Touring finished in Cinnabar Red with a Black interior, creating a passionate, energetic, and sporty statement. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the road with flexi
.....Read MoreLire la suite2024 Buick Encore GX Sport Touring 4dr All-Wheel Drive
Power Moonroof / Adaptive Cruise Control / HD Surround Vision
| Price: | $31,514 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:30,617 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4AMESL1RB091126 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3038 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
This 2024 Buick Encore GX Sport Touring finished in White Frost Tricoat with a Black interior, creating a sharp, classic, and high-contrast appeal. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the road with flexible cargo s
.....Read MoreLire la suite2024 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
Adaptive Cruise Control / HD Surround Vision / Bose Audio
| Price: | $34,734 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:9,275 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KL4AMGSL7RB043299 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3041 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Have a look at this 2024 Buick Encore GX Avenir finished in Ebony Twilight Metallic (Black) with a Black interior, creating a sleek, powerful, and unified monochrome look. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the ro
.....Read MoreLire la suite2020 Buick Encore GX Preferred Front-Wheel Drive
Power Liftgate / Safety Package / Local Trade One Owner No Reported Accidents
| Price: | $15,855 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $111*(Bi-weekly)$15,855 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $7,200).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4MMBS25LB095075 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 26B333A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
MARKET VALUE PRICED: Safety Inspected & Ready.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










