Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Grimsby
2019 Dodge Grand Caravan Crew Passenger Van
| Price: | Call For Price |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:191,214 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 2C4RDGDG0KR602448 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | T512A |
2019 Buick Enclave Premium All-Wheel Drive
3.6L V6 / Local Trade / No Reported Accidents
| Price: | $25,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $182*(Bi-weekly)$25,990 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,802).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Brown |
| VIN: | 5GAEVBKW6KJ207933 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26B342A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
This quality pre-owned 2019 Buick Enclave Premium finished in Pepperdust Metallic with a Dark Galvanized interior, creating a distinctive and eye-catching appearance. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the road wi
.....Read MoreLire la suite2019 Buick Regal Sportback Preferred II 4dr Front-Wheel Drive Hatchback
2.0L Turbo / Local Trade
| Price: | $18,440 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $129*(Bi-weekly)$18,440 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $8,373).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | W04GM6SX2K1067156 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | U-3018A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.
- VERIFIED CONDITION: Passed Inspection.
- Ask about our afforda.....Read MoreLire la suite
2019 Chevrolet Blazer Premier All-Wheel Drive
3.6L V6 / Leather / One Owner, No Reported Accidents
| Price: | $27,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $196*(Bi-weekly)$27,990 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $12,710).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GNKBKRS7KS642687 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26C231A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
A great find! This well-maintained 2019 Chevrolet Blazer Premier finished in Summit White with a Jet Black/Maple Sugar, Perforated Leather-Appointed Seat Trim interior, creating a sharp, classic, and high-contrast appeal. As a versatile Sport Utility Vehi
.....Read MoreLire la suite2019 Ford Edge SEL 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $14,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $105*(Bi-weekly)$14,995 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $6,809).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 2FMPK4J9XKBB29101 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | MFLFH357AX |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
2019 Ford Escape SE 4dr Front-Wheel Drive
200A | FRONT DUAL A/C | POWER SEATS | POWER WINDO
| Price: | $14,444 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $101*(Bi-weekly)$14,444 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $6,558).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU0GD5KUB67617 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 502743 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
6 Speakers, Air Conditioning, Alloy wheels, AppLink/Apple CarPlay and Android Auto, Automatic temperature control, Delay-off headlights, Dual front impact airbags, Dual front side impact airbags, Emergency co.....Read MoreLire la suite
200A|HEATED STS|NAV|REVERSE SENS|NO ACCIDENTS
| Price: | $16,799 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $117*(Bi-weekly)$16,799 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $7,628).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMCU9GD5KUB89895 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | D5S185A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
ACCIDENT FREE |, BOUGHT HERE |, NON-SMOKER |, REMOTE START |, SERVICED HERE |, 4WD, AppLink/Apple CarPlay and Android Auto, Delay-off headlights, Equipment Group 200A, Exterior Parking Camera Rear, Heated .....Read MoreLire la suite
SPORT PACKAGE AWD LOW KMS CERTIFIED
| Price: | $18,895 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $132*(Bi-weekly)$18,895 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $8,580).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Green |
| VIN: | 1FMCU9GD9KUB69360 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | A260036 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner Odometer is 32355 kilometers below market average!
4WD, Black Beltline Moulding, Black Roof-Rack Side Rails, Equipment Group 200A, Exterior Parking Camera Rear, Front & Rear Gloss Black-Pai.....Read MoreLire la suite
| Price: | $47,595 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $333*(Bi-weekly)$47,595 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $21,612).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1FTFW1E46KFD15833 |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFL95424A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Loading More Vehicles ...







