Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Grimsby
2021 Buick Encore GX Preferred All-Wheel Drive
| Price: | $18,399 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $129*(Bi-weekly)$18,399 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $8,355).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | KL4MMCSL5MB182295 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T292A |
2021 Chevrolet Silverado 1500 Work Truck 4x4 Double Cab 6.6 ft. box
5.3L V8 | TRAILER PKG | 6-PASSENGER | BLUETOOTH
| Price: | $32,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $231*(Bi-weekly)$32,998 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $14,984).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCRYAEF4MZ331846 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T283AA |
No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, NEW TIRES, NEW BRAKES, 6-Speed Automatic Electronic with Overdrive, 4WD, Jet Black w/Cloth Seat Trim, 170 Amp Alternator, 3.42 Rear Axle Ratio, 3.5''' Diagonal Monochromatic Display, Apple Ca.....Read MoreLire la suite
2021 GMC Sierra 2500HD AT4 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box
HEATED SEATS | POWER SUNROOF | X31 SUSPENSION
| Price: | $60,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $426*(Bi-weekly)$60,998 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $27,698).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GT49PEYXMF272962 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P212962 |
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Kalahari Accents w/Perforated Leather-Appointed Front Seat Trim, 12-Volt Rear Auxiliary Power Outlet, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 120-Volt Instrument Panel Po.....Read MoreLire la suite
2021 Hyundai Tucson Preferred w/Sun & Leather Package 4dr All-Wheel Drive
PANORAMIC SUNROOF | HEATED SEATS | HEATED STEERING
| Price: | $18,998 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $133*(Bi-weekly)$18,998 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $8,627).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KM8J3CA40MU399565 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T092A |
CARFAX Canada No Reported Accidents
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, DETAILED, OIL CHANGE, AWD, 6 Speakers, Delay-off headlights, Front Bucket Seats, Fully automatic headlights, Heated front seats, Heated rear seats, Heated.....Read MoreLire la suite
2021 Buick Encore GX Select All-Wheel Drive
SPORTS TOURING PACKAGE | 1SD GROUP | ADVANCED TECH
| Price: | $20,599 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $144*(Bi-weekly)$20,599 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $9,354).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KL4MMESL2MB147984 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 502735X |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
18''' Machined Aluminum Wheels, 2-Way Power Driver Lumbar Control, 4-Way Manual Passenger Seat Adjuster, 6 Speakers, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, Adaptive Cruise Control, Advanced Technology Package, Air Conditioning, Auto High-beam Headli.....Read MoreLire la suite
2021 Chevrolet Silverado 1500 RST 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
HEATED SEATS & STEERING | POWER DRIVER SEAT
| Price: | $31,537 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $220*(Bi-weekly)$31,537 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $14,321).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUYEED0MG142708 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 105732B |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
8-Speed Automatic, 4WD, Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12-Volt Rear Auxiliary Power Outlet, 2 USB Ports (First Row), 220 Amp Alternator, 3.23 Rear Axle Ratio, 4-Wheel Disc Brakes.....Read MoreLire la suite
2021 Dodge Charger Scat Pack 392 4dr Rear-Wheel Drive Sedan
VENTED & HEATED ALCANTARA LEATHER SEATS
| Price: | $53,989 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $377*(Bi-weekly)$53,989 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $24,516).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 6.4L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 2C3CDXGJ3MH645496 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | 105685A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Remote Start, Black W/Black/Red Inserts Leather, 4-Wheel Disc Brakes, ABS brakes, Adaptive Cruise Control w/Stop, Advanced B.....Read MoreLire la suite
2021 Ford Bronco Outer Banks Advanced 4dr 4x4
313A | NAVIGATION SYSTEM | FRONT DUAL A/C | KEYLES
| Price: | $36,983 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $259*(Bi-weekly)$36,983 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $16,794).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FMDE5DH7MLA91249 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 803263 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
2021 Ford Bronco Sport Big Bend 4dr 4x4
200A|COPILOT 360+|TOW PKG|1 OWNER
| Price: | $22,559 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Finance from $158*(Bi-weekly)$22,559 x 96 Months @ 9.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $10,243).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3FMCR9B67MRA47083 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P7363X |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Loading More Vehicles ...









