Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Grimsby
2022 Buick Encore GX Essence All-Wheel Drive
| Price: | $25,499 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:22,962 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4MMGSL0NB100790 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | P079022A |
2022 Chevrolet Silverado 1500 LTD LT 4x4 Crew Cab 6.6 ft. box
3.0L DIESEL | 10-SPEED TRANSMISSION | HEATED SEATS
| Price: | $35,798 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:144,758 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCUYDET0NZ109856 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P229856 |
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12-Volt Rear Auxiliary Power Outlet, 2 USB Ports (First Row), 3.23 Rear Axle Ratio, 4.2''' Diagonal Colour Display Driver Info Centre, ABS brakes, Air Conditioning, Au.....Read MoreLire la suite
2022 GMC Sierra 1500 Elevation 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL | 20 WHEELS
| Price: | $38,498 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:182,031 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GTUUCED4NG501091 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P211091X |
| Apple CarPlay/Android Auto, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Cloth Seat Trim, 10-Way Power Driver Seat Adjuster w/Lumbar, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 120-Volt Instrument Panel Power Outlet, 2 Charge/Data USB Ports, 2 Type-C .....Read MoreLire la suite
8-PASSENGER | LANE KEEP ASSIST W/ LANE DEPARTURE W
| Price: | $51,798 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:120,543 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1GKS2AKD0NR279708 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P166579A |
CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
| One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, 4WD, 3.23 Rear Axle Ratio, 3rd row seats: split-bench, AM/FM radio: SiriusXM with 360L, Apple CarPlay/Android Auto, Aut.....Read MoreLire la suite
2022 Jeep Wrangler Unlimited Sport 4dr 4x4
HEATED FRONT SEATS | HEATED STEERING WHEEL | WILLY
| Price: | $33,298 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:84,030 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 1C4HJXDG8NW160518 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P220518 |
| One Owner, | Apple CarPlay/Android Auto, 240 Amp Alternator, 4 Auxiliary Switches, 4- and 7-Pin Wiring Harness, 4-Wheel Drive Swing Gate Decal, 700 Amp Maintenance Free Battery, Black Trail Rated Badge, Class II Hitch Receiver, Cold We.....Read MoreLire la suite
2022 Acura RDX A-Spec 4dr All-Wheel Drive
NAVIGATION | FRONT DUAL A/C | POWER WINDOWS | KEYL
| Price: | $37,495 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:79,564 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 5J8TC2H69NL801140 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 409138 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
2022 Chevrolet Equinox RS All-Wheel Drive
POWER DRIVER SEAT | REMOTE START | POWER LIFTGATE
| Price: | $25,989 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:57,048 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 2GNAXWEV3N6118864 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 104555BXXX |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Odometer is 19160 kilometers below market average!
| Remote Start, AWD, 19''' Aluminum Wheels, 2 Rear USB Charging-Only Ports, 2 USB Ports & Auxiliary Input Jack, 2-Way Power Driver Lumbar Control Seat Adjuster, 3.87 Final Drive Axle Ratio, 4-Wheel .....Read MoreLire la suite
2022 Chevrolet Silverado 1500 Custom 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $38,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:32,409 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCPDBEKXNZ579087 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLXI024A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
2022 Chevrolet Silverado 1500 LTD LT Trail Boss 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
3L DIESEL | DARK ESSENTIALS PKG | PREFFERRED EQUIP
| Price: | $33,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:187,365 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 3GCUYFET3NG203239 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFL95401AX |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12-Volt Rear Auxiliary Power Outlet, 2 USB Ports (First Row), 4.2''' Diagonal Colour Display Driver Info Centre, All-Weather Floor Liner (LPO) (AAK), Auto-Locking Rear Differential, Auxiliary External Transmission.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...









