Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Grimsby
2024 Buick Envista Avenir 4dr Front-Wheel Drive
HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL | POWER LIFTG
| Price: | $29,498 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:24,852 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL47LCE22RB029786 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | Q249786 |
| No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, | Non-Smoker, 2 USB Ports (1 Type-A, 1 Type-C), 3.50 Final Drive Axle Ratio, 4-Wheel Disc Brakes, 8-Way Power Dr.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Blazer RS 4dr All-Wheel Drive
HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL | ADAPTIVE CRUISE CONTROL | PANORAMIC SUNROOF | VENTILATED SEATS
| Price: | $42,499 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:52,635 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 3GNKBKRS0RS131963 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T271A |
PLATINUM CERTIFIED PRE-OWNED VEHICLE
- 36-point Provincial Safety Inspection
- 172-point inspection combined mechanical, aesthetic, functional inspection including a vehicle report card
- Warranty: 90-days or 5,000 KM
2024 Chevrolet Equinox EV RS w/2RS 4dr
2RS | HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL | 2 STA
| Price: | $37,950 |
| Grimsby Discount: | $227 |
| Our Price: | $37,723 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:29,656 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | Electric |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GN7DSRP4RS269307 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 249307 |
| No Accidents, 6-Speaker Audio System Feature, 8-Way Power Driver Seat Adjuster, Auto High-beam Headlights, Black Roof, Front Bucket Seats, Fully automatic headlights, Heated Driver & Fr Passenger Seats Cush.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Encore GX Sport Touring 4dr All-Wheel Drive
Power Moonroof / Adaptive Cruise / HD Surround Vision
| Price: | $33,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,571 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | KL4AMESL0RB049014 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3039 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Take a look at this 2024 Buick Encore GX Sport Touring finished in Cinnabar Red with a Black interior, creating a passionate, energetic, and sporty statement. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the road with flexi
.....Read MoreLire la suite2024 Buick Encore GX Sport Touring 4dr All-Wheel Drive
Power Moonroof / Adaptive Cruise Control / HD Surround Vision
| Price: | $31,905 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:30,617 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | KL4AMESL1RB091126 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3038 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
This 2024 Buick Encore GX Sport Touring finished in White Frost Tricoat with a Black interior, creating a sharp, classic, and high-contrast appeal. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the road with flexible cargo s
.....Read MoreLire la suite2024 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
Adaptive Cruise Control / HD Surround Vision / Bose Audio
| Price: | $35,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:9,275 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KL4AMGSL7RB043299 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3041 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Have a look at this 2024 Buick Encore GX Avenir finished in Ebony Twilight Metallic (Black) with a Black interior, creating a sleek, powerful, and unified monochrome look. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the ro
.....Read MoreLire la suite2024 Buick Envision Sport Touring 4dr All-Wheel Drive
2.0L Turbo / Panoramic Moonroof / One Owner, No Reported Accidents
| Price: | $39,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:6,745 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | LRBFZPE42RD038449 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 26G349A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Take a look at this 2024 Buick Envision Sport Touring finished in Moonstone Gray Metallic with a Ebony interior, creating a sleek, modern, and business-like appearance. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the road
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Equinox RS 4dr All-Wheel Drive
Leather Seating / Bose Audio / HD Surround Vision / Adaptive Cruise Control / Heated Seats & Steering Wheel
| Price: | $33,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:30,658 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GNAXWEG9RL195256 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U-3037 |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
Explore the features of this versatile pre-owned 2024 Chevrolet Equinox RS finished in Black with a Black interior, creating a sleek, powerful, and unified monochrome look. As a versatile Sport Utility Vehicle (SUV), it combines a commanding view of the r
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Silverado 2500HD Custom 4x4 Crew Cab 8 ft. box
6.6L Duramax Diesel / Power Folding Mirrors / 5th Wheel Prep Package
| Price: | $69,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:28,340 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 2GC4YMEY1R1182275 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26C192A |
Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at 226-455-6767 to arrange a test drive.
2024 Chevrolet Silverado 2500HD Custom finished in Black with a Black interior, creating a powerful and eternally stylish presence. As a powerful Pickup Truck, this Crew Cab configuration offers maximum interior room, ideal for passengers and cargo. Full
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...










